Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,2313   32,2894
EURO 34,8106   34,8734
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
ASRIN FELAKETİ…

Türkiye olarak zor bir dönemden geçiyoruz bu defa ateş düştüğü yeri değil hepimizi yaktı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilin etkilendiği depremler nedeniyle binlerlerce vefat onbinlerce yaralılarımız var
tarihimizin en şiddetli depremlerini yaşayan bölgede afetin yarattığı sonuçlarla mücadele devam ediyor.

Bazı Tv kanallarında yalan yanlış zırvalarıyla haber yaptığını sanan zavallılara milletin inancı olmadığı gibi tam tersi ülkece birlik beraberlik içerisinde yardımlaşma seferberliği içine girmiş durumdalar.

ASRIN FELAKETİNDE TEK YÜREK..

Devlet ve millet bir seferberlik halinde hayat kurtarmaya ve yaraları sarmaya çalışıyorlar.

Ne var ki sanal alemdeki bilgi kirliliği iyi niyetli ve kötü niyetli komplo teorileri almış başını gidiyor.

Komplo teorilerinin fitili, ABD'ye ait bir savaş gemisinin birkaç gün önce İstanbul Boğazı'na demirlemesiyle başladı. Bayrağı büyüktü ve "alışılmışın dışında" görüldü.

Sonra İstanbul Kağıthane'de 3.1 şiddetinde beklenmedik bir deprem yaşandı ve bu küçük sarsıntıyı Boğaz'daki gemiye bağlayan iddialar ortaya atıldı. Sosyal medyada "HAARP" gündemi belirdi: Bir savaş taktiği olarak yapay deprem.

Savaş gemisi USS Nitze, İstanbul'dan Gölcük'e yol aldı. İddia ise merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerle birlikte sosyal medyada yayıldı.

ARKA PLAN VE İDDİALAR...
Bazı sosyal medya kullanıcılarının şüphe ettiği soru "Depremlerin bu savaş gemisiyle alakası var mı?
96 füze taşıyabilen geminin hava savunma, denizaltı savunma ve yüzey muhaberesi özellikleri olduğunu belirtti. Gemide 40'ı subay 340 kişi var. Gemi, İstanbul'a İtalya'dan geldi. En son 2016'da Yemen'de çatışmaya girdi. O tarihten bu yana barış kapsamında çeşitli ziyaret ve görevlerde yer aldı. Geminin radar sistemi hakkında bilgi veren Thompson, geminin Türkiye'de bulunma nedeni için de "Bugünkü buradaki liman ziyaretimiz, bugünkü burada bulunuşumuz NATO ittifakımızın güçlendirilmesi yönünde, yani bir barış ziyareti" dedi. 

H.A.A.R.P. Silahı" ve "Nicola Tesla kitabı olan Kürşad Berkkan'ın, "HAARP'i İstanbul büyük depremini tetikleyecek ve Türkiye'yi kilitleyecek bir zamanda çalıştıracaklar" düşüncesini paylaştığı görülüyor. Eski CIA yetkilisi Henry Barkey'in "Seçimde Türkiye'ye askeri müdahale düşünülmeli" söylemine işaret ediyor.

İnternette "HAARP teknolojisiyle depremleri tetiklemek mümkün mü?" şeklinde bir arama yapıldığında çok sayıda içerikle karşılaşılıyor. Konunun toplum hafızasında yer ettiği sosyal medya paylaşımlarında görülüyor. 
Takdiri siz değerli okurlarıma bırakıyorum.
Kalın sağlıcakla…SAKİ AKYÜZ
3.236.116.27
YAZARIN DİĞER YAZILARI

ERGAD Erzurumlu Gazeteciler ve Yazarlar Derneği 

© Copyright 2023  V4.2 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top